LKT

LETNÍ KONDIČNÍ TÁBOR

2024 (LKT Vysoké nad Jizerou)

V termínu 22. – 29.6.2024 se konal již 44. Letní kondiční tábor ve Vysokém nad Jizerou v penzionu Aktiv. Doprava tam i zpět byla zajištěna autobusovou dopravou. Letošního LKT se zúčastnilo 36 členů TJ Kardio, takže byla obsazena všechna volná místa a jelo se v maximální kapacitě. Ubytování bylo na pokojích většinou po dvou osobách. Strava byla zajištěna třikrát denně, snídaně formou švédských stolů a obědy a večeře probíhaly samoobslužně u výdejního okénka.

Účastníci byli rozděleni do dvou skupin. Rychlíky vedla Hana Kačenová a celkem ušli 75 km. Rychlí šneci pod vedením Romany Bláhové ušli 55 km. Výlety probíhaly v dopoledních i odpoledních hodinách. Vydávali jsme se do blízkého i vzdálenějšího okolí. Při zpátečních návratech jsme občas využili autobusovou dopravu. Během pobytu byl uskutečněn jeden celodenní výlet, na který byl poskytnut balíček s jídlem a pitím. Rovněž jsme navštívili muzea, např ve Vysokém nad Jizerou a v Příchovicích. Podařilo se nám zajistit prohlídku interiérů Kramářovy vily.

Během pobytu všichni členové absolvovali přednášku MUDr Zuzany Koferové na téma,,Poskytnutí první pomoci", včetně praktického nácviku masáže srdce.

Každý den v ranních hodinách probíhalo kondiční cvičení pod vedením Evy Kazdové. Zacvičit si chodilo v průměru 8 kardiaků.

Již tradičně zorganizoval Láďa Šťastný sportovní klání. Rozdělili jsme se do pěti družstev, která absolvovala pět sportovních a jednu vědomostní disciplínu. Každé družstvo dostalo za úkol nacvičit jednu píseň a při vyhodnocení ji zazpívat. Zároveň byla uskutečněna oblíbená tombola. Dárky do tomboly poskytli členové TJ Kardia.

Poslední den proběhl zábavný večer s názvem ,,Taneční kurz pro starší a pokročilé", který připravil František Bláha. Všichni tanečníci a tanečnice prokázali své schopnosti. Zatančil si s námi i vedoucí penzionu Aktiv.

Během celého pobytu bylo nádherné počasí. Pobyt se všem líbil a již se všichni těšíme na jubilejní 45. LKT.

Vedoucí LKT: Romana Bláhová

2023

Projekt Letní kondiční tábor kardiaků 2023 byl podpořen Libereckým krajem . Veřejnost i účastníci byli informováni.

2022

V roce 2022 se uskutečnil LKT v termínu od 25.6.2022 do 2.7.2022, a to na krásném místě v Jánských Lázních. Zázemí měli všichni účastníci v penzionu Sola Fide. Pobyt zajišťoval Jaroslav Kouřil a Věra Doubravová. Celkem se zúčastnilo 39 členů a byli rozděleni do 3 výkonnostních skupin, dle zdatnosti a momentálního zdravotního stavu. Výlety organizovali vedoucí jednotlivých výkonnostních skupin. Skupina Rychlíků ušla celkem 79 km pod vedením H. Postupové, skupina Rychlých šneků měla za sebou celkem 55 km pod vedením manželů Bláhových a 3 členná skupina pod vedením L. Šulcocé zdolala krásných 26 km. Během pobytu proběhlo také sportovní odpoledne, které pro všechny zorganizoval L. Šťastný. Nemohl chybět ani společenský večer s tombolou. Počasí pobytu přálo a všichni si jej náležitě užili.

Jaroslav Kouřil

TJ Kardio z.s. Liberec, IČ: 46744576, Husova 21/13, 46001 Liberec 1
o webové stránky se stará Veronika Hrušková a Petra Kirnerová
některé články a fotografie převzaty z původního webu KARDIA ve správě pana Justa
Vytvořte si webové stránky zdarma!